AHŞAP KAPI NASIL TEMİZLENİR ?

Ahşap kapılarınız üzerinde birikmiş tozları önce kuru bir bez ya da kağıt havlu yardımıyla silin. Ardından bir kova suya tavsiye edilen miktarda ahşap temizleyici dökün.

Bezinizi bu suda ıslattıktan sonra iyice sıkın ve kapınızı silin. Bu işlemden sonra hemen kuru bir bezle hiç su kalmayacak şekilde kurulayın.
 
Sirke-su, bulaşık deterjanı-su karışımları da ahşap kapı temizliğinde kullanılıyor. Ancak tavsiyemiz, mobilyanızı aldığınız yere sorarak bu karışımların zararı olmayacağından emin olmak. Eğer böyle bir imkanınız yoksa, mobilyanızın küçük ve çok göz önünde olmayan bir bölümünde test edebilirsiniz. Ahşap kapınızın slime işlemi bittiğinde kesinlikle ıslak ya da nemli bir bölgenin kalmadığına emin olun.?

Ahşap kapılarınız üzerinde birikmiş tozları önce kuru bir bez ya da kağıt havlu yardımıyla silin. Ardından bir kova suya tavsiye edilen miktarda ahşap temizleyici dökün. Bezinizi bu suda ıslattıktan sonra iyice sıkın ve kapınızı silin. Bu işlemden sonra hemen kuru bir bezle hiç su kalmayacak şekilde kurulayın. Sirke-su, bulaşık deterjanı-su karışımları da ahşap kapı temizliğinde kullanılıyor. Ancak tavsiyemiz, mobilyanızı aldığınız yere sorarak bu karışımların zararı olmayacağından emin olmak. Eğer böyle bir imkanınız yoksa, mobilyanızın küçük ve çok göz önünde olmayan bir bölümünde test edebilirsiniz. Ahşap kapınızın slime işlemi bittiğinde kesinlikle ıslak ya da nemli bir bölgenin kalmadığına emin olun.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir